2017 –

Na początku 2017 roku wydany został album rapera Future „Hndrxx”, na którym znalazł się duet z Rihanną. Utwór „Selfish” okazał się pierwszym singlem promującym krążek. Pod koniec lutego Rihanna jako pierwsza kobieta otrzymała nagrodę Filantropa Roku od Uniwersytetu Harvarda za wkład w poprawę warunków życia ludzi na całym świecie oraz zwiększanie dostępu do edukacji dzieci i młodzieży w ramach swojej fundacji Clara Lionel Foundation.

W marcu premierę miały odcinki piątego sezonu serialu „Bates Motel”, w których gościnnie zagrała artystka. Wcieliła się ona w kultową postać Marion Crane. W tym samym miesiącu Rihanna zaprezentowała jesienno-zimową kolekcję dla FENTYxPUMA w trakcie Paryskiego Tygodnia Mody. Bardzo efektowny pokaz odbył się w niezwykłym miejscu, bo w Bibliotece Narodowej Francji. Za wybieg posłużyły biblioteczne ławki, a modele rzucali kartkami z zeszytu z balkonów w Czytelni Owalnej. Całość utrzymana została w uniwersyteckim klimacie. Nie bez powodu – hasło kolekcji to „Fenty University”. Rihanna nie byłaby jednak sobą, gdyby stworzyła coś, co wpasowuje się w konwencjonalne myślenie o szkolnej modzie.

14 kwietnia Kendrick Lamar wydał album „Damn”, na którym znalazł się utwór nagrany z Rihanną – „Loyalty”. W czerwcu piosenka została oficjalnym singlem promującym, towarzyszy jej efektowny teledysk wyreżyserowany przez Dave’a Meyersa. Lato stało niewątpliwie pod znakiem „Wild Thoughts”. Kawałek DJ-a Khaleda, Rihanny i Brysona Tillera dotarł do drugiego miejsca listy Billboard Hot 100 i pierwszego w zestawieniu UK Singles Chart.

W lipcu do kin trafił film „Valerian i miasto tysiąca planet” w reżyserii Luca Besson. RiRi wcieliła się w postać Bubble – zamieniającą wizerunki artystkę zza światów. Główna obsada obrazu, w tym Cara Delevingne, Dane DeHaan i Rihanna, pojawili się na premierze filmu w kilku największych metropoliach na świecie – Los Angeles czy Londynie.

9 września premierę miała długo wyczekiwana kolekcja kosmetyków Rihanny – Fenty Beauty. Do sprzedaży trafiło m.in. aż 40 odcieni podkładu Pro Filt’r Soft Matte Longwear Foundation, w których znajdują się kolory idealnie dopasowane nawet do osób o odcieniach skóry znajdujących się na krańcach spektrum. To wywołało dyskusję na temat tego, dlaczego debiutantka w przemyśle kosmetycznym, jaką jest Rihanna, jako pierwsza w tak radykalny i głośny sposób sprzeciwiła się zaniedbywaniu osób o bardzo bladej i bardzo ciemnej karnacji.