Dior

W 2014 roku Rihanna została ogłoszona pierwszą czarnoskórą ambasadorką Diora. 25 maja 2016 roku zaprezentowano model okularów stworzony właśnie przez nią dla słynnego domu mody. Jest ona pierwszą ambasadorką w historii Diora, której na to pozwolono.

Futurystyczny model był dostępny w sześciu kolorach, a cena wahała od 840 dolarów (ok. 3300 zł) za kolor srebrny, czerwony, różowy, niebieski i zielony, do 1,950 dolarów (ok. 7800 zł) za wersję pozłacaną 24-karatowym złotem. Wszystkie warianty trafiły do sprzedaży w czerwcu.

Był to drugi projekt, nad którym Dior i Rihanna pracują wspólnie. W 2015 roku mogliśmy zobaczyć kampanię Secret Garden IV z RiRi, która promowała rzeczy zaprezentowane podczas pokazu w Tokio w grudniu 2014. Sidney Toledano, CEO Diora powiedział:

„Bardzo się cieszymy z tego, że możemy po raz kolejny współpracować z Rihanną. Jest artystką, przedsiębiorcą, filantropką i ikoną mody naszej generacji”.

Jak jednak doszło do zaprojektowania tych dość oryginalnych okularów? Sama Rihanna powiedziała, że sam proces przebiegł naprawdę sprawnie. Inspiracją był dla niej La Forge ze słynnej serii Star Trek:

„Zawsze uwielbiałam jego okulary i kiedy wybrałam się do siedziby Diora, żeby obejrzeć materiały, wszystko zaczęło do siebie pasować. Proces projektowania przebiegł naprawdę sprawnie. Spędziłam jeden dzień z zespołem Diora ds. designu. Przeglądałam ich archiwa, aby zobaczyć jakie modele już zostały przez nich zaprojektowane. Potem zapoznałam się ze wszystkimi materiałami. Po prostu siedziałam tam i rysowałam do momentu, aż byłam zadowolona z projektu. Wybraliśmy materiały i kolory, a już kilka tygodni później miałam okazję zobaczyć pierwszy prototyp”.

Mathieu Jamin, który w Diorze zajmuje się właśnie projektowaniem okularów, podkreślił, że Rihanna była pierwszą osobą, z którą dom mody współpracuje nad jakimkolwiek projektem, jednak zaangażowanie RiRi zrobiło na nim ogromne wrażenie.

„Wybrała wszystkie materiały. Mieliśmy dużo próbek z różnymi metalami. Wybrała wszystkie soczewki i spędziła dużo czasu nad dobraniem kolorów, testując wszystko na sobie. Było to dla niej bardzo ważne”.

Jamin powiedział także, że okulary są bardzo wyraziste i unikatowe, ponieważ w ich kolekcji nie ma jeszcze czegoś podobnego.