Good Girl Gone Bad | Good Girl Gone Bad Reloaded – RIHANNA NAVY POLSKA
 

Good Girl Gone Bad | Good Girl Gone Bad Reloaded

Good Girl Gone Bad | Good Girl Gone Bad Reloaded

Good Girl Gone Bad to trzeci album studyjny nagrany przez wokalistkę R&B Rihannę, wydany dnia 4 czerwca 2007 w większości krajów europejskich i 5 czerwca w Stanach Zjednoczonych. Wydawnictwo osiągnęło światowy sukces sprzedając się w ilości 8 milionów egzemplarzy oraz stając się najlepiej sprzedającym wydawnictwem muzycznym w roku 2007. Single promujące album w większości stały się hitami, z których największy sukces odniosły „Umbrella” oraz „Don’t Stop the Music” – oba utwory znalazły się na pierwszej pozycji światowego notowania.

Album doczekał się reedycji w czerwcu 2008, rok po premierze standardowej wersji, pod tytułem Good Girl Gone Bad: Reloaded. Wersja deluxe edition składająca się z podwójnego dysku wzbogacona została o trzy premierowe utwory – amerykański oraz brytyjski singel numer jeden „Take a Bow”, piosenkę nagraną wspólnie z zespołem Maroon 5 „If I Never See Your Face Again” i kolejną kompozycję, która osiągnęła numer jeden notowania Billboard Hot 100, „Disturbia”. Album został odznaczony przez RIAA statusem podwójnej platyny za sprzedaż w USA w postaci 2 milionów egzemplarzy.

Na początku 2007, Rihanna nawiązała współpracę z Ne-Yo, artystą działającym w tej samej wytwórnii oraz twórcą jej singla „Unfaithful”, by wyprodukował nowe utwory i pomógł Rihannie pracować nad głosem. Oprócz wokalisty, piosenkarka zaprosiła do studia znanych z wcześniejszej współpracy z Rihanną duet Evan i Carl, producenta Seana Garetta oraz drużynę producencką Stargate. Wraz z rozpoczęciem prac, artystkę wspomogli także Timbaland, Will.i.am i J.R. Rotem. W większości utwory z albumu nagrane zostały w Los Angeles.

W Wielkiej Brytanii Good Girl Gone Bad stał się pierwszym albumem Rihanny, który zajął pierwszą pozycję na oficjalnym notowaniu najlepiej sprzedających się płyt w pierwszym tygodniu od premiery sprzedając się w postaci 53 tys. egzemplarzy. Do końca roku 2007 longplay sprzedał się na samych Wyspach Brytyjskich w 560 tys. kopii, stając się dziesiątym w kolejności z najchętniej kupowanych płyt w ciągu roku. Do tej pory album uzyskał status czterokrotnej platyny sprzedając się w samej Wielkiej Brytanii w postaci 1,2 milionów egzemplarzy. Po wydaniu reedycji albumu, Good Girl Gone Bad zanotował awans o kilka miejsc na 11. pozycję, by trzy tygodnie później – rok po premierze standardowej wersji – znalazł się w trójce najczęściej kupowanych albumów zajmując 3. miejsce.

W Stanach Zjednoczonych single sprzedały się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Album zyskał status podwójnej platyny wydany przez RIAA za sprzedaż w postaci 2 milionów kopii. Longplay zadebiutował na drugim miejscu z dorobkiem 168 tys. sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu od daty premiery.

Aż 8 piosenek z Good Girl Gone Bad i Good Girl Gone Bad: Reloaded stało się singlami promującymi wydawnictwo.

TRACKLISTA:

1. “Umbrella” (feat. Jay-Z)
2. “Push Up on Me”
3. “Don’t Stop the Music”
4. “Breakin’ Dishes”
5. “Shut Up and Drive”
6. “Hate That I Love You” (feat. Ne-Yo)
7. “Say It”
8. “Sell Me Candy”
9. “Lemme Get That”
10. “Rehab”
11. “Question Existing”
12. “Good Girl Gone Bad”

Good Girl Gone Bad: Reloaded
13. “Disturbia”
14. “Take a Bow”
15. “If I Never See Your Face Again”(Maroon 5 feat. Rihanna)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *