LOUD – RIHANNA NAVY POLSKA
 

LOUD

LOUD

LOUD to piąty album studyjny Rihanny. Krążek został wydany po raz pierwszy 12 listopada 2010 roku przez wytwórnię Def Jam Recordings. LOUD skupia się na szybszym tempie muzycznym, począwszy dance-popu aż do electro-R&B i nawiązuje do dancehallu, znanego z Music of the Sun i A Girl Like Me, jednocześnie włączając rock do „California King Bed” i reggae inspirowane karaibskim nurtem do „Man Down”.

Utwory na płytę były nagrywane od lutego, częściowo w trakcie ostatnich dni trasy koncertowej Last Girl on Earth Tour i podczas kręcenia pierwszych scen do pierwszego filmu z udziałem Rihanny, zatytułowanego Battleship (Bitwa o ziemię) (2012). Nad płytą pracowali tacy producenci, jak StarGate, The Runners, Polow da Don, Tricky Stewart i Alex da Kid. Na płycie gościnnie wokalu użyczył Drake, Nicki Minaj i Eminem, który to pojawił się z Rihanną w piosence „Love the Way You Lie” tyle, że na płycie w utworze „Love the Way You Lie (Part II)” Rihanna pełni funkcję wokalu prowadzącego. Britney Spears znalazła się na remiksie do „S&M”, którego nie posiada wersja albumowa.

LOUD uzyskał pozytywne recenzje, za optymistyczny materiał i wokal Rihanny. Album znalazł się na pierwszej pozycji zarówno w Kanadzie, jak i Szwajcarii. W Ameryce trafił na miejsce trzecie, ze sprzedażą 207,000 kopii, co dało rekord w liczbie kupionych egzemplarzy Rihanny w pierwszym tygodniu po wydaniu. Wielkiej Brytanii album wspiął się na szczyt notowania, a ponadto pięciokrotnie pokrył się platyną i został okrzyknięty czwartym najlepszym albumem z 2010 roku w tym kraju. W notowaniu United World Chart, podsumowującym sprzedaż albumów w 2011 roku, album zajął 5 miejsce ze sprzedażą 3,4 milionów egzemplarzy. Do tej pory sprzedano ponad 6 milionów egzemplarzy albumu na całym świecie, a w Wielkiej Brytanii album pokrył się 6- krotną platyną. W  Polsce płyta osiągnęła status 3-krotnej platyny.

Z płyty wydano siedem singli, w tym międzynarodowy hit „Only Girl (In the World)”, „What’s My Name?”, które wspięły się na szczyt UK Singles Chart oraz „S&M”, który w Wielkiej Brytanii osiągnął pozycję trzecią. Wszystkie trzy single osiągnęły pozycję pierwszą notowania Billboard Hot 100, z czego „S&M” stał się dziesiątym hitem Rihanny na tej liście. 30 listopada 2011 roku album został nominowany do nagrody Grammy, w kategorii Album roku, jednakże przegrał rywalizację z płytą Adele.

TRACKLISTA

1. S&M
2. What’s My Name (feat. Drake)
3. Cheers (Drink To That)
4. Fading
5. Only Girl (in The World)
6. California King Bed
7. Man Down
8. Raining Men (feat Nicki Minaj)
9. Complicated
10. Skin
11. Love The Way You Lie (Part II) (feat. Eminem)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *