Rated R – RIHANNA NAVY POLSKA
 

Rated R

Rated R

Rated R to czwarty album studyjny Rihanny. Data premiery przypadała na 23 listopada 2009 roku. Datę wydania albumu artystka umieściła na swojej oficjalnej stronie i Twitterze, pisząc: „Koniec czekania. 23 listopada 09.” Album rozszedł się na świecie w ok 3 milionach egzemplarzy. 5 piosenek z albumu stało się singlami.

8 października 2009 roku Rihanna pozowała do zdjęć, które miały być wykorzystane do tworzenia okładki nowej płyty. Fotografie były robione w Berlinie pod okiem Ellen Von Unwerth. Okładka płyty Robyn została ujawniona w Internecie 27 października 2009 roku, na amerykańskiej stronie programu MTV.

15 października 2009 roku na swojej oficjalnej stronie Rihanna oznajmiła premierę swojej płyty, obok tej notatki znajdowało się zdjęcie. Fotografia przedstawiała jedynie metalową literkę ‚R’, która to znajduje się na płycie Rihanny i na jej pierwszym oficjalnym singlu promującym. 20 października 2009 roku odbyła się premiera pierwszego singla – ‚Russian Rouelette’.

Po wydaniu Rated R otrzymał bardzo pozytywne recenzje od większości krytyków muzycznych, na łączny wynik 76/100 z Metacritic. Leah Greenblatt z Entertainment Weekly wydał opinię B i nazwał go „surowym, często niepokojącym portretem artysty”. Greg Kot z Chicago Tribune, dał opinię 3,5 na 4 gwiazdki i nazwał go „potężnym albumem zawierającym elementy ruchomej sztuki”. Jim DeRogatis z Chicago Sun-Times chwalił Rihannę i jej umiejętności wokalne, a o płycie Rated R napisał „najlepszy, najbardziej warstwowy i najszczerszy wysiłek piosenkarki”, nadając mu 3 z 4 gwiazdek. Ann Powers z Los Angeles Times pochwalił działania Rihanny i album ocenił na 4 gwiazdki, nazywając go „złożonym i fascynującym portretem młodej kobiety”.

TRACKLISTA

1.Mad House
2.Wait Your Turn
3.Hard featuring Jeezy
4.Stupid In Love
5.ROCKSTAR 101 (feat. Slash)
6.Russian Roulette
7.Fire Bomb
8.Rude Boy
9.Photographs (feat. Will.i.am)
10.G4L
11.Te Amo
12.Cold Case Love
13.The Last Song
14.Hole in my head (feat. Justin Timberlake)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *