Talk That Talk | Talk That Talk Deluxe – RIHANNA NAVY POLSKA
 

Talk That Talk | Talk That Talk Deluxe

Talk That Talk | Talk That Talk Deluxe

Talk That Talk to szósty album barbadoskiej piosenkarki Rihanny. Ukazał się on 21 listopada 2011 nakładem wytwórni Def Jam Recordings. Pierwszym singlem z albumu jest utwór „We Found Love”, nagrany wspólnie z Calvinem Harrisem, który miał premierę w amerykańskim radiu Capital FM, w dniu 22 września 2011 roku. Został też wydany na iTunes tego samego dnia.  Jest to największy hit jaki Rihanna kiedykolwiek nagrała, a także 11. numere 1 artystki na liście Billboard Hot 100. 8 lutego 2012 roku związek ZPAV- Polski Związek Producentów Audio Video przyznał albumowi status platynowej płyty w Polsce.

Drugim singlem jest piosenka „You Da One”, która miała swoją premierę w radiu 11 listopada. Singel zaś został wydany w serwisie iTunes 14 listopada. Album łączy R&B, pop, dance-pop, ale zawiera także inne gatunki jak: hip hop, electro, trance, house i dubstep. Czwartym singlem została piosenka ‚Where Have You Been’. Piosenka ‚Talk That Talk’ była trzecim singlem, ale nie doczekała się teledysku.

Lirycznie płyta opowiada o miłości, seksualności i inicjacji. Wydawnictwo dostało wiele pozytywnych komentarzy od krytyków, którzy chwalili odejście od mrocznych tematów, zawartych na Rated R i Loud. W notowaniu United World Chart, podsumowującym sprzedaż albumów w 2011 roku, album zajął 18 miejsce ze sprzedażą 1,7 milionów egzemplarzy. Do tej pory album został sprzedany w ponad 2 milionach egzemplarzy na całym świecie.

W ramach promocji albumu, Rihanna umieściła na Facebooku aplikację zatytułowaną „Rihanna: UNLOCKED”, gdzie fanom piosenkarki podawane były misje do wykonywania, w formie gry, w celu „odblokowania” nowych informacji o wydawnictwie. 4 października 2011 roku fani odblokowali „Mission: 5″, ujawniając tytuł albumu. Następnego dnia fani odblokowali „Mission: 6″, ujawniając tym samym dwie okładki albumu, dla wersji standardowej i deluxe. Cover standardu przedstawia Rihannę oblizującą swoje koralowo czerwone usta, pozującą w bezrękawniku z wytatuowanym tytułem albumu na swojej prawej ręce.

Talk That Talk łączy w sobie wiele różnorodnych gatunków muzycznych, takich jak pop, hip hop, R&B, electro, dancehall i dubstep, którego użyto po raz pierwszy na albumie Rated R.

TRACKLISTA

1. You Da One
2. Where Have You Been
3. We Found Love” (feat Calvin Harris)
4. Talk That Talk” (feat Jay-Z)
5. Cockiness (Love It)
6. Birthday Cake
7. We All Want Love
8. Drunk on Love
9. Roc Me Out
10. Watch n’ Learn
11. Farewell

Talk That Talk: Deluxe
12. Red Lipstick
13. Do Ya Thang
14. Fool in Love
15. We Found Love (Calvin Harris Extended Mix)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *