Unapologetic

Unapologetic

Unapologetic to siódmy album od Rihanny, następca wydanego w 2011 roku Talk That Talk. Wydany po raz pierwszy 19 listopada 2012 roku, album okazał się pierwszym wydawnictwem Rihanny, który w pierwszym tygodniu sprzedaży trafił na szczyt listy Billboard. Album był nagrywany od czerwca do listopada tego samego roku.

Singiel promujący płytę Diamonds miał swoją premierę 27 września 2012 roku. Piosenka znalazła się na szczycie listy Billboardu, zostając 12. numerem jeden Rihanny w Stanach Zjednoczonych.

Nad albumem pracowali tacy producenci jak The-Dream, David Guetta, Chase & Status czy StarGate. Na płycie znalazły się kolaboracje m.in. z Eminemem, Mikky Ekko, Future i David Guettą.

Do promocji albumu Rihanna podeszła niekonwencjonalnie: w siedem dni zagrała siedem koncertów w siedmiu różnych krajach! W trasę po świecie zabrała dziennikarzy i oddanych fanów.

W Wielkiej Brytanii album zadebiutował na miejscu pierwszym i stał się czwartym albumem Rihanny, któremu udało się dotrzeć na szczyt brytyjskiej listy przebojów.

W lutym 2018 roku album pokrył się trzykrotną platyną w Stanach Zjednoczonych. Singiel Diamonds pokrył się platyną sześć razy, a Stay aż siedem! Singiel Pour It Up pokrył się platyną dwa razy, a What Now oraz Loveeeeeee Song raz.

Album promowała trasa koncertowa Diamonds World Tour, w której ramach 7 lipca 2013 roku Rihanna zagrała na Open’er Festival w Gdyni.

Tracklista

1. Phresh Out The Runway
2. Diamonds
3. Numb
4. Pour It Up
5. Loveeeeeee Song
6. Jump
7. Right Now
8. What Now
9. Stay
10. Nobody’s Business
11. Love Without Tragedy / Mother Mary
12. Get It Over With
13. No Love Allowed
14. Lost In Paradise
15. Half Of Me – deluxe
16. Diamonds (Dave Aude 100 Extended) – deluxe
17. Diamonds (Gregor Salto Downtempo Remix) – deluxe


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *