Believe Foundation

Rihanna założyła swoją pierwszą fundację Believe w wieku 18 lat. Celem organizacji była pomoc śmiertelnie chorym dzieciom poprzez zapewnianie im najbardziej potrzebnej, emocjonalnej, edukacyjnej, finansowej i medycznej pomocy. Przez kilka lat działania fundacji, Rihanna dała wiele koncertów w ramach jej działania. Dzięki jej inicjatywie, której częścią były koncerty charytatywne z serii A Girl’s Night Out oraz hojności sponsorów, Rihanna mogła wesprzeć potrzebujące dzieci w kwestii lecznictwa, jak i szkolnictwa.

Rihanna jest blisko związana z fundacją DKMS, która zajmuje się walką z rakiem krwi oraz innymi chorobami układu krwionośnego. W 2011 roku uhonorowano ją za jej działalność charytatywnej na gali w Nowym Jorku.

W 2008 roku Rihanna wzięła udział w akcji H&M – Fashion Against AIDS i zaprojektowała specjalną koszulkę. Procent uzyskany z jej sprzedaży został przekazany fundacji Designers Against AIDS oraz YouthAids. Podczas całej kampanii zebrano ponad 10 milionów dolarów, które przekazano na szerzenie wiedzy na temat wirusa HIV i choroby AIDS.