Battleship: Bitwa o Ziemię (2012)

Gatunek: sci-fi, wojenny
Rok produkcji: 2012
Data premiery: 18 kwietnia – świat, 20 kwietnia – Polska, 18 maja – USA
Reżyseria: Peter Berg
Scenariusz:
Jon Hoeber, Erich Hoeber
Główne role: Taylor Kitsch, Alexander Skarsgård, Brooklyn Decker, Rihanna
Muzyka: Steve Jablonsky
Dystrybucja: United International Pictures
Budżet: 200.000.000 $

Peter Berg (Hancock, Królestwo) podjął się reżyserii filmu Battleship: Bitwa o Ziemię, którego akcja rozgrywa się na morzu, w powietrzu i na lądzie i pokazuje walkę naszej planety o przetrwanie podczas zmagań z nieznaną siłą.

W filmie występują – Taylor Kitsch(John Carter) jako porucznik Alex Hopper, oficer marynarki wojennej przydzielony do służby na okręcie USS John Paul Jones; Alexander Skarsgard (Czysta krew, Melancholia) w roli starszego brata Hoppera, Stone’a, oficera dowodzącego na okręcie USS Sampson; światowa gwiazda muzyki Rihanna, debiutująca w filmie w roli Cory Raikes, członka załogi Hoppera i specjalisty ds. broni na USS John Paul Jones; Brooklyn Decker (Żona na niby) – Sam Shane, narzeczona Hoppera i terapeutka specjalizująca się w rehabilitacji kombatantów; Tadanobu Asano (Thor) – kapitan Yugi Nagata, oficer dowodzący na japońskim niszczycielu Myoko i rywal Hoppera oraz Liam Neeson (Przetrwanie) jako przełożony Hoppera i Stone’a (także ojciec Sam), admirał Shane, komandor floty na Pacyfiku.

Zdjęcia do filmu Battleship: Bitwa o Ziemię realizowane były głównie w Honolulu na Hawajach, a filmowcy otrzymali bezprecedensowe wsparcie od marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych. Dowództwo marynarki wojennej zezwoliła ekipie na wizytę na kilku niszczycielach, które cumowały tymczasowo w Pearl Harbor m.in. USS Hopper (DDG 70) oraz na USS Preble (DDG 88) i USS Chung-Hoon (DDG 93) cumujące na Hawajach. Dodatkowo filmowcy otrzymali pozwolenie na wizytę na okręcie Chung-Hoon, kiedy ten przebywał na pełnym morzu. Dało to ekipie i aktorom możliwość przyjrzenia się pracy marynarzy.

Ostatecznie, zdjęcia odbyły się także na okręcie wojennym Missouri Memorial (BB-63), na którym w 1945 roku Japończycy poddali się aliantom, co zakończyło II wojnę światową.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *