MAC by Rihanna

Współpracę Rihanny wraz z marką MAC Cosmetics ogłoszono dokładnie w 25 urodziny artystki. Robyn była zachwycona tą propozycją, bo jak sama wspomniała, makijaż jest nieodłączną cechą jej wizerunku i charakteru. Riri<3MAC została rozłożona na kilka mniejszych kolekcji. 4 z nich trafiły do sprzedaży w 2013 roku. Rihanna jest pierwszą artystka, z którą MAC podpisało długotrwały kontrakt. Wcześniej marka współpracowała, m.in. z Lady Gagą i Nicki Minaj. W sumie powstało 31 nowych kosmetyków.

 

Pierwsza mini kolekcja, która trafiła do sprzedaży w maju 2013 roku składała się z kultowej czarnej szminki do ust, czerwonego błyszczyka, cieni do powiek, różów do policzków oraz pędzla. Inspiracją do stworzenia tej szminki była kultowa Ruby Woo z innej kolekcji MAC. Początkowo można ją było dostać tylko poprzez stronę internetową marki, jednak z czasem miała być dostępna w sklepiku koncertowym podczas Diamonds World Tour. Pierwszy produkt=pierwszy sukces. RiRi Woo wyprzedała się w 3 godziny! Dziewczyny, którym udało się kupić szminkę były wniebowzięte, kolejnym klientkom pozostało czekać do czerwca.

Druga z kolekcji trafiła do sprzedaży 18 czerwca w Ameryce, a 20 na całym świecie. W tej „paczce” znalazły się 3 pomadki w odcieniach RiRi Woo, RiRi Boy oraz Heaux, prasowany bronzer, róż oraz buteleczka Lustre Drops.

Trzecia już kolekcja pojawiła się w sprzedaży w październiku 2013 roku. Kolekcja zawierała szminkę RiRi Woo, błyszczyk do ust, maskarę do rzęs, bronzer oraz paletkę cieni. Cienie były w naturalnych, stonowanych kolorach.

Ostatnia i jednocześnie świąteczna kolekcja RiRi<3 MAC trafiła do sprzedaży 10 grudnia. Współpraca zaowocowała powrotem szminki RiRi Woo, wraz z dwiema nowymi pomadkami w kolorach: Pleasure Bomb i Bad Girl RiRi. Znajdziemy tu również lakier do paznokci, cienie do powiek, puder brązujący oraz pędzelek z podwójną końcówką.

W 2014 roku do sprzedaży trafiły kolejne kolory pomadek Viva Glam sygnowane przez Rihannę. Cała kwota z ich sprzedaży została przekazana dla fundacji pomagającą osobom zakażonym wirusem HIV lub AIDS. W styczniu 2014 roku Rihanna pojawiła się również w programie Good Morning America, gdzie opowiadała o akcji zebrania funduszy na rzecz fundacji:

„Szminka to ogromna część jeszcze większego projektu. Wszystkie pieniądze zebrane ze sprzedaży szminki oraz błyszczyka trafią bezpośrednio do fundacji MAC AIDS. Jako cel postawiliśmy sobie zebranie 40 milionów dolarów. Ponadto 2 miliony z całej kwoty trafią do organizacji UNAIDS – organizacja światowa, która pomaga w zapobieganiu zachorowania przez młode pokolenia na AIDS. W okresie dojrzewania jest się po prostu naiwnym – i nie myśli się o jakichkolwiek konsekwencjach.”

18 listopada Rihanna pojawiła się na specjalnej gali promującej film o osobach zmagających się z tą chorobą.