Fenty Puma by Rihanna

Fenty Puma by Rihanna

Rihanna jest globalną ambasadorką marki PUMA z dziedziny odzieży treningowej dla kobiet oraz Dyrektorem kreatywnym PUMA Women’s, wcielając w życie swoje zmysłowe i innowacyjne kolekcje odzieży PUMA. Rihanna jest ucieleśnieniem marki PUMA. Dzięki swojemu niepowstrzymanemu charakterowi, kreatywnej energii i sprawności we wcielaniu pomysłów w życie, zarówno na scenie, jak i poza nią, jest idealną przedstawicielką marki PUMA.

Jako Dyrektor kreatywny, Rihanna ma bezpośredni wpływ na kolekcje w latach 2015-2018 w ścisłej współpracy z wewnętrznym działem tworzenia produktów PUMA. Rihanna współpracuje z firmą PUMA w zakresie projektowania i modyfikacji klasycznych stylów PUMA, a także będzie tworzyła nowe style, aby powiększyć zakres produktów PUMA.

Pierwsza kolekcja została zaprezentowana w Nowym Jorku w lutym 2016 roku, podczas prestiżowego New York Fashion Week. Był to pierwszy pokaz Robyn podczas NYFW i spełnienie jej marzeń o high fashion. Kolekcja była wzorowana na modzie ulicznej lat 90, która jest bardzo bliska Rihannie. Na wybiegu wspierały ją m.in. siostry Hadid. Utrzymana w stylu japońskiego streetwearu, szybko podbiła ulice amerykańskich i europejskich miast. Zaprojektowany przez Fenty The Creeper stał się wzorem dla większości marek fast fashion, ale nikt nie ma wątpliwości, kto ponownie wprowadził kultowy model PUMY na salony. Potem przyszedł czas na The Trainer oraz The Fur Slide i po raz kolejny wszyscy próbowali skopiować pomysły Rihanny.

Druga kolekcja to zupełne przeciwieństwo tej pierwszej. Tutaj królują pastelowe kolory, w pierwszej rządziła czerń, biel i szarość. Kolekcja zaprezentowana została w Hotel Salomon de Rothschild w Paryżu i od razu stała się hitem Paryskiego Tygodnia Mody. Rihanna chciała ukazać wizerunek Marii Antoniny w seksownej i jednocześnie sportowej odsłonie. Cały pokaz fani mogli oglądać na platformie streamingowej Tidal. Całe show zostało podzielone na dwa mini pokazy. Po pokazie recenzenci, pasjonaci i krytycy mody nie mogli wyjść z zachwytu nad kreatywnością Rihanny.

Fenty University to najnowsza kolekcja Fenty by Puma. Do sklepów trafi pod koniec września 2017 roku. Zaprezentowana dość nieoczekiwanie podczas kolejnego paryskiego tygodnia mody w… bibliotece narodowej! Modele i modelki krążyli dookoła sali na szkolnych ławkach, przy których siedzieli goście pokazu. Cały pokaz był owiany bardzo duża promocją, nawet zaproszenia na niego były bardzo gustowne. Ponownie mogliśmy przyjrzeć się pokazowi z pomocą Tidala, a kolekcja znowu została ogłoszona jedną z najlepszych zaprezentowanych podczas tygodnia mody.

Czwarta kolekcja Fenty by PUMA została pokazana na Nowojorskim Tygodniu Mody 10 września 2017 roku, czyli Rihanna powróciła tam, gdzie wszystko się zaczęło. Pokaz otworzyły pokazy motocyklistów, którzy wykonali kilka ryzykownych akrobacji ku uciesze zebranej publiczności, w której mogliśmy zobaczyć m.i.n. Ashley Graham, Cardi B, Whoopi Goldberg, Ty Dolla $ign, Offset, Big Sean, Jhene Aiko, Joey Bada$$. Najnowsza kolekcja Rihanny dla Pumy była inspiracją dla samego pokazu. Znajdziemy w niej dużo inspiracji kulturą motocyklistów (kombinezony, buty), ale także sportowe bluzy, kurtki i spodnie, czyli wszystko pozostało w klimatach marki. Ostatnią modelką, która wyszła na wybieg była ikona modelingu, Adriana Lima. Pokaz zakończył się małą rundką Rihanny wokół przygotowanych ramp, oczywiście na BMX’ie.