SOS (Rescue Me)

SOS (Rescue Me)

Teledyski do pierwszego singla z drugiego albumu Rihanny A Girl Like Me. Oba zostały nakręcone przez Chrisa Applebauma. Drugi klip promował firmę Nike.

WERSJA 1

Teledysk rozpoczyna się ujęciami Rihanny w seksownej, zielonej sukience, która tańczy na tle tropikalnych roślin. Oświetlenie jest ustawione tak, aby wyróżnić wokalistkę, a tło jest ledwie widoczne. W pierwszej zwrotce Rihanna tańczy z przystojnym mężczyzną w białym topie i srebrnej spódniczce. Tło jest oszczędne, w szarym kolorze. W połowie zwrotki widzimy RiRi w różowym body, tańczącą w pokoju pełnym lustrze. Zmienia się także jej fryzura (z prostych na afro). Pod koniec pierwszego refrenu pojawia się kolejna scena: Rihanna ubrana w czarny zestaw i wykonująca układ choreograficzny z czterema mężczyznami. W drugiej zwrotce widzimy kolejną scenę tańca, tym razem z tancerkami, a podczas refrenu widzimy ją na krześle i słuchającą swojej ulubionej muzyki z telefonu Nokia. Teledysk kończy się miszmaszem wszystkich scen i ujęć.

WERSJA NIKE

Teledysk rozpoczyna się ujęciem grupy tancerek, które właśnie skończyły trening. Kiedy wychodzą, na parkiet wkracza Rihanna, która zamyka oczy i zaczyna pstrykać palcami. Sceny mieszają się z innymi, na których RiRi jest inaczej wystylizowana. Wraz z rozpoczęciem piosenki, sala zamienia się w klub, z Rihanną w samym środku. Teledysk utrzymany jest w klubowej atmosferze, kolorowe światła padają na różne części klubu i oświetlają tancerki, które przyłączają się do Rihanny. W drugim refrenie Rihanna i tancerze znajdują się w szatni, gdzie również trwa impreza. Klip kończy się ujęciem wokalistki, która otwiera oczy i wychodzi z sali.